آبی آسمانی چه رنگی است ?

مدیر سایتطیف آبیرنگ هاآبیرنگ آسمانیآبی آسمانیAbout 11 min

بسم الله الرحمن الرحیم

رنگ آبی آسمانی

آبی آسمانی
آبی آسمانی

Sky Blue یا همان آبی آسمانی به طیف آبی بسیار روشن گفته می‌شود، این رنگ از ترکیب آبی و سفید به وجود می‌آید. آبی آسمانی جزء رنگ های سرد است و با رنگ های خنثی و گرم میتواند هماهنگ شود.

ست کردن لباس آبی آسمانی

برای ست کردن لباس آبی آسمانی میتوان از رنگ های سفید، خاکستری روشن و آبی تیره استفاده کرد. اگر از مانتو شلوار آبی آسمانی استفاده میکنید میتوانید از کیف و کفش گلبهی یا زرد استفاده کنید تا از کنار هم قرار گرفتن این رنگ ها زیبایی پوشاک شما بیشتر جلوه پیدا کند.

مانتو آبی آسمانی
مانتو آبی آسمانی

یکی از ست های زیبا برای رنگ آبی آسمانی، ترکیب با رنگ آبی فیروزه ای می‌باشد.

ست کردن شلوار آبی آسمانی

اگر قصد پوشیدن شلوار آبی روشن دارید میتوانید از مانتو سفید استفاده کنید. در مواردی میتوان از طیف قرمز کمرنگ و صورتی هم مانتو انتخاب کرد.

کفش و کیف آبی آسمانی

کفش آبی آسمانی یکی از ترکیب های ایده آل با شلوار جین می‌باشد، کتونی های آبی آسمانی با اکثر شلوا های اسپرت هماهنگی دارد. خانم ها می‌توانند از کفش آبی آسمانی مجلسی به همراه لباس سفید به ظاهری جذاب دست پیدا کنند.

پوشاک آبی آسمانی برای آقایان

در کشور ما پیراهن آبی آسمانی توسط اکثر آقایان مورد استفاده قرار میگیرد، زیرا با اکثر کت ها هماهنگی پیدا می‌کند. تیشرت آبی آسمانی با شلوار جین و شلوار های تیره قابل استفاده است.

برای ست کردن کت آبی آسمانی بهترین گزینه برای انتخاب پیراهن، رنگ سفید می‌باشد.

کت آبی آسمانی
کت آبی آسمانی

آبی آسمانی در دکوراسیون

آبی آسمانی با القا حس آرامش در برای تمامی فضاهای خانه مناسب می‌باشد، اتاقopen in new window خواب یکی از مواردی است که با رنگ آبی آسمانی به هدف اصلی خود، یعنی القا حس آرامش نزدیک تر می‌شود.

اگر به دنبال دکوراسیون لوکس و سلطنتی هستید آبی آسمانی گزینه مناسبی برای شما نیست. آبی آسمان برای خانه های کم مساحت توصیه می‌شود زیرا فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان میدهد.

دکوراسیون آبی آسمانی
دکوراسیون آبی آسمانی
آبی آسمانی در دکوراسیون
آبی آسمانی در دکوراسیون

رنگ مو آبی آسمانی

آبی آسمانی در دسته رنگ موهای فانتزی قرار میگیرد، این رنگ برای دخترهای جوان و خانم هایی که تیپ اسپرت یا ماکسیمالopen in new window دارند مناسب است. توجه داشته باشید اگر میانسال هستید این رنگ سن شما را بیشتر نشان خواهد داد.

رنگ مو آبی آسمانی عکس
رنگ مو آبی آسمانی عکس
رنگ مو آبی آسمانی
رنگ مو آبی آسمانی
مو آبی آسمانی
مو آبی آسمانی

لاک ناخن آبی آسمانی

استفاده از رنگ آبی آسمانی به عنوان لاک ناخن تقریبا برای هر فضایی مناسب است. این رنگ لاک ناخن آنقدر ملایم است که با اکثر لباس ها هماهنگی پیدا میکند.

لاک آبی آسمانی
لاک آبی آسمانی
لاک ناخن آبی آسمانی
لاک ناخن آبی آسمانی

خودرو آبی آسمانی

در گذشته خودرو پیکان با رنگ آسمانی تولید میشد اما امروزه تقریبا هیچ خودرو ساز داخلی این رنگ را استفاده نمیکند اما خودرو ساز های بین المللی همواره از آبی آسمانی به عنوان یکی از رنگ های جذاب برای رنگ آمیزی خودرو های خود استفاده میکنند.

ماشین آبی آسمانی
ماشین آبی آسمانی
 پورشه آبی آسمانی
پورشه آبی آسمانی

روانشناسی رنگ آبی آسمانی

رنگ آبی آسمانی نماد آرامش، ملایمت، مهربانی و وسعت روح است. دانشمندان اثبات کرده اند رنگ آبی روشن به آرامش سیستم عصبی کمک میکند و این موضوع حتی باعث بی اشتهایی افراد می‌شود.

افرادی که زیاد از رنگ آبی روشن استفاده میکنند معمولا درونگرا هستند و علاقه ای به انجام اعمال هیجان انگیز ندارند. به همین دلیل است که تیم های ورزشی زیاد سراغopen in new window این رنگ نمیروند و در میان تیم های باشگاهی جهان که در انتخاب رنگ پیراهن ملزم به در نظر گرفتن رنگ پرچم نیستند فقط تیم منچستر سیتی این رنگ را انتخاب کرده است.

سنگ های آبی آسمانی

سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی زیادی را میتوان یافت که نمونه آبی آسمانی هم دارند ولی عقیق کبود، فیروزه روشن و الماس آبی سه نمونه فوق العاده جذاب در میان سنگ ها می‌باشند.

سنگ آبی آسمانی
سنگ آبی آسمانی
الماس آبی آسمانی
الماس آبی آسمانی

گل های آبی آسمانی

  • گل مرا فراموش نکن
  • ادریسی آبی
  • ارکیده آبی

کد رنگ آبی آسمانی

رنگ lightcyan یا Sky Blue با کد رنگ های زیر قابل دستیابی است:

  • هگزا دسیمال #e0ffff
  • 87.84% رنگ قرمز، 100% رنگ سبز و 100% رنگ آبی
  • طول موج 491.41 نانومتر

HEX:

#87CEEB

RGB:

135, 206, 235

CMYK:

0.43, 0.12, 0, 0.08

کد رنگ آبی آسمانی


ایموجی قلب آبی آسمانی

ایموجی آبی برای نمایش حس آرامش کاربرد دارد، زمانی که از اتفاق یا شخصی حس آرامش دریافت میکنیم میتوانیم از این ایموجی برای بروز احساسات خود استفاده کنیم:

💙💙💙💙💙💙💙💙💙💙

Blue Heart

A blue heart emoji

ایموجی قلب آبی آسمانی
ایموجی قلب آبی آسمانی

مطالب پیشنهادی

Last update:
Contributors: siamakabi
Loading...